سرخط ویژه

جوانسازی و کشیدن (لیفتینگ) پوست با فرکشنال رادیو فرکانسی (اف‌ ار اف FRF)

ما در کلینیک سیب سرخ راه‌حلی فوق‌العاده را برای درمان انواع پوست ارائه می‌دهیم. (اف‌ ار اف FRF)، لیزری پیشرفته است که انرژی رادیوفرکوئنسی یا RF را برای جوانسازی پوست با لیزر و ترمیم پوست به کار می‌گیرد. از مزایای استفاده از این روش می‌توان به ناچیز بودن درد و کوتاه بودن دوران بهبود اشاره کرد، البته تجربه تمام بیماران یکسان نیست.

ما از اف‌ ار اف FRF برای درمان موارد زیر استفاده می‌کنیم


 • کشیدن پوست
 • جای جوش و ترک‌های پوستی
 • روزاسه و قرمزی پوست
 • جوان‌سازی
 • آکنه یا جوش
 • منافذ باز

در ادامه می توانید اطلاعات کافی درباره درمان های ذکر شده را مطالعه کنید.

کشیدن پوست

از لیزر فرکشنال ار اف صورت (اف‌ ار اف FRF) برای لیفت صورت و محکم کردن انحناها و خطوط  شکل دهنده صورت استفاده می‌شود تا مشکل افتادگی و شل شدن پوست که پی‌آمد ناگزیر پیری است برطرف شود. پوست اطراف خط فک، چانه و گونه محکم‌تر می‌شود و خطوط اطراف چشم، دهان و پیشانی کاهش می‌یابد. ارمغان لیفتینگ پوست با آر اف، صورتی جوان است که پوستی کشیده و دارای خاصیت ارتجاعی دارد. رادیو فرکوئنسی یا آر اف صورت روش زیبایی بدون جراحی است که در آن از  امواج رادیویی برای کشیدن پوست صورت و سفت کردن لایه‌های کلاژن پوست استفاده می‌شود. با این روش می‌توان به سفت شدن و بالا بردن سینه کمک کرد.

جای جوش و ترک‌های پوستی

ترکیبی پیشرفته از RF و فن‌آوری میکرو نیدلینگ درمانی کارآمد برای حذف ضایعه‌های پوستی ناشی از جوش یا ترک پوستی محسوب می‌شود. تحریک عمیق پوست باعث می‌شود تا پوست جدید سالم‌تر، محکم‌تر و جوان‌تر نمایان شود، بافت پوست هموارتر شود و جای زخم و جوش کاهش چشمگیری یابد. روش های دیگری برای درمان جای جوش و رفع ترک شکم از جمله طب سوزنی وجود دارد. البته انجام طب سوزنی صورت برای همه‌ی افراد مناسب نیست.

روزاسه و قرمزی پوست

به کمک رادیو فرکوئنسی می‌توان دلایل اصلی قرمزی و تحریک پوست را برطرف کرد تا بهبود قابل ملاحظه‌ای در رنگ و تون پوست ایجاد شود و پوست تقویت شود.

جوان‌سازی

انرژی رادیوفرکوئنسی فرایندهای ترمیم طبیعی پوست را برمی‌انگیزد و انرژی جدیدی را در پوست آزاد و احیاء می‌کند. پوست انرژی را گرفته به سرعت شکل می‌گیرد و محکم می‌شود و به این ترتیب چروک و خطوط روی پوست کاهش می‌یابد. پی‌آمد کلی این عمل پوستی جوان‌تر و صاف‌تر است.

آکنه یا جوش

لیزر فرکشنال اراف (اف‌ ار اف FRF) کانال‌های بسیار ریزی را ایجاد می‌کند که چربی انباشته شده از آنها به بیرون راه می‌یابد و در نتیجه منافذ گرفته شده پوست باز می‌شود. اگرچه از بعضی لیزرها نیز می‌توان به همین روش استفاده کرد، اما با توجه به تجربه گسترده خود با اطمینان می‌گوییم که این درمان ترکیبی درد کمتری دارد و تحمل عمل بسیار راحت‌تر است. چنانچه از انرژی رادیوفرکوئنسی در کنار میکرونیدلینگ استفاده شود، از بین بردن جای جوش و کاهش قرمزی پوست نیز امکان‌پذیر می‌شود و به این ترتیب پوست تفاوت چشمگیری می‌کند. قبل از اقدام به انجام عمل حتماً با پزشک خود مشورت کنید و در مورد هزینه میکرونیدلینگ پوست و لیزر فرکشنال و نحوه پرداخت آن اطمینان حاصل کنید.هزینه میکرونیدلینگ به دلیل اینکه یک درمان زیبایی است، معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.

منافذ باز

لیزر فرکشنال اراف (اف‌ ار اف FRF) برای درمان منافذ باز نیز موثر است، چرا که کانال‌های بسیار کوچکی را در پوست به گونه‌ای ایجاد می‌کند که متلاشی شدن آن‌ها تسهیل می‌شود. اندازه منافذ پس از ۲ تا ۵ جلسه بهبود قابل توجهی می‌یابد.

همان‌طور که از اسم این روش درمان مشخص است، درمان رادیوفرکوئنسی یا آر اف (RF) یک روش درمان غیر تهاجمی است که برای تغییر شکل لایه‌های زیر سطح پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از یک دستگاه پیشرفته که به‌طور خاص برای از بین بردن بافت‌های چربی اضافی در بدن مردان و زنان طراحی شده استفاده می‌گردد و از این طریق می‌توان سلولیت را نیز تحت درمان قرار داد. در لاغری با آر اف از امواج رادیوفرکوئنسی برای گرم کردن بافت‌ها و تغییر شکل آن‌ها استفاده می‌شود. به این ترتیب برخلاف روش‌های تهاجمی که عمدتاً بر لایه‌های سطحی پوست تاثیر می‌گذراند، امواج رادیوفرکوئنسی عمدتاً بر لایه‌های عمیق‌تر پوست همچون درم تاثیر گذاشته و بر لایه‌های بالای پوست همچون اپیدرم تاثیر خاص ندارند.

نحوه انجام آر­اف فرکشنال در کلینیک سیب سرخ


آمادگی پیش از عمل

امکان انجام این عمل در شرایط زیر وجود ندارد:

 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا برنزه کردن ۲ هفته قبل از عمل
 • سابقه بهبود غیرطبیعی پوست یا زخم شدن آن
 • سپری شدن کمتر از ۳ ماه از عمل پیشین جوانسازی با لیزر
 • استفاده از فراورده‌های پوستی حاوی رتینول (ویتامین A موضعی) ظرف سه روز گذشته
 • قرار داشتن پین یا صفحه فلزی در ناحیه تحت درمان یا استفاده از ضربان ساز (پیس میکر)
 • انجام لایه‌برداری در ۴ هفته گذشته

بهترین نتایج پس از دو هفته مراقبت دقیق از پوست و استفاده از فراورده‌های زیر به دست می‌آید:

 • پاک کننده‌های گلیکولیک (الکلی)
 • سرم‌های مخصوص
 • ضد آفتاب با SPF بالاتر از ۵۰
 • ویتامین C
 • رتینول تا ۳ روز پیش از درمان

ساز و کار عملکرد آر­اف فرکشنال

در درمان با فرکشنال اراف (اف‌ ار اف FRF) انرژی معین RF دو قطبی/ تک قطبی توسط سری تشکیل شده از مجموعه‌ای از پین‌های کوچک و الکترودها به پوست می‌رسد. ناحیه‌های گرمایی میکروسکوپی (MTZ ) در نتیجه دریافت این انرژی ایجاد می‌شود و تولید کلاژن جدید، یعنی عنصر اصلی ساختار پوست، تحریک می‌شود، پوست تقویت و محکم‌تر می‌شود و ظاهر کلی آن بهبود می‌یابد. پروتئین‌های سلولی به موازات شروع شدن فرایند پیری تغییر شکل می‌دهند و مانع عملکرد مناسب پروتئین‌ها می‌شوند؛ در نتیجه کلاژن و به تبع آن سفتی پوست کاهش می‌دهد.

ما در این درمان سعی می‌کنیم تا با معکوس کردن این فرایند، چروک‌ها را کاهش دهیم، بافت پوست را بهبود بخشیم و فرصتی دوباره به پوست دهیم! در درمان فرکشنال اراف (اف‌ ار اف FRF) تنها ناحیه‌های کوچکی تحت درمان قرار می‌گیرد تا پوست سریع‌تر التیام یابد. بافت آسیب‌دیده بین پین‌های الکترود ساخت کلاژن را تسریع می‌کند و بافت‌های پوست سریع‌تر شکل می‌گیرد.

1

مراقبت پس از عمل

 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، گرفتن حمام آفتاب، برنزه کردن یا استفاده از سولاریوم خودداری کنید.
 • تا ۴۸ ساعت ورزش نکنید.
 • حداقل ۷ روز از ضد آفتاب با SPF بالای ۵۰ استفاده کنید.
 • استفاده از فراورده‌های پوستی ملایم را می‌توان از روز پس از عمل شروع کرد.
 • از مصرف فراورده‌های فعال حاوی AHA، گلیکول (الکل) و رتینول به مدت ۷۲ ساعت خودداری کنید.
 • به مدت یک تا دو هفته صبح‌ها و شب‌ها از کرم‌های مخصوص جوان کننده پوست استفاده کنید.

چنانچه دچار واکنش‌های شدید هستید یا از درد رنج می‌برید بی‌درنگ با ما به شماره ۲۲۷۷۸۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

2

مزایا


 • تهاجم حداقل
 • کوتاه‌تر بودن زمان عمل و دوران بهبود پس از عمل
 • پایین‌تر بودن احتمال بروز عوارضی مانند زخم شدن و تجمع بیش از حد رنگدانه‌های پسا التهابی
 • این درمان برای انواع پوست قابل استفاده است، چون تجمع رنگدانه در مقایسه با لیزر تک موجی یا درمان قدیمی رادیوفرکوئنسی کمتر است.
 • مواد آرایشی دارای مواد معدنی را می‌توان بلافاصله پس از عمل مصرف کرد تا خللی در زندگی اجتماعی روزمره ایجاد نشود.

کاندیدای مناسب برای اف‌آراف FRF


تمام انواع پوست دارای جای جوش، خطوط ظریف و آفتاب سوخته را می‌توان با عمل آراف فرکشنال درمان کرد.  ۳ تا ۵ جلسه درمان برای دستیابی به نتایج کامل باید انجام شود، اما دوران بهبود پس از هر عمل کوتاه‌تر می‌شود.

فرکشنال اراف (اف‌ ار اف FRF) برای افرادی مناسب است که زمان زیادی را نمی‌توانند به عمل و دوران بهبود آن اختصاص دهند. این عمل زمان کمی می‌برد و اکثر بیماران فردای روز عمل می‌توانند به سر کار بازگردند. پوست مانند زمان آفتاب سوختگی ملایم قرمز می‌شود که این قرمزی پس از ۳ روز برطرف می‌شود، که البته طی این مدت می‌توان آن را با آرایش پوشاند.

موارد منع استفاده


 • بارداری
 • فشار خون بالا
 • دیابت
 • احتمال بالای ایجاد شدن گوشت اضافه (کلوئید)
 • نقص ایمنی
 • وجود پین یا صفحه فلزی
 • پروتز/ سیلیکون
 • به تازگی در معرض نور شدید آفتاب بودن
 • برنزه کردن و حمام آفتاب گرفتن
 • تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها
 • التهاب

پرسش‌های متداول در مورد فرکشنال اراف (FRF)


هنگامی که تصمیم به درمان پوست با لیزر پوست صورت می‌گیرید، احتمال دارد تنوع زیاد لیزرها منجر به سردرگمی‌تان شود. برای این که بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید، در ادامه شماری از پرسش‌های متداول در زمینه آراف فرکشنال را مطرح می‌کنیم.

تفاوت فرکشنال اراف (FRF) و دیگر لیزرها چیست؟

تفاوت فرکشنال اراف (اف‌ ار اف FRF)  با اکثر لیزرهای فرکشنال مورد استفاده برای جوانسازی پوست و کشیدن پوست صورت در این است که در این روش از نور لیزر برای تخریب ناهنجاری‌های سطحی پوست استفاده نمی‌شود. انرژی رادیوفرکوئنسی به کار برده شده در عمق پوست نفوذ می‌کند و در نتیجه التیام یافتن پوست تسهیل می‌شود. این عمل با تحریک تولید کلاژن به مرور زمان منجر به برانگیختن فرایند التیام بخشی خود پوست می‌شود.

آیا فرکشنال اراف (اف‌ ار اف FRF)دردناک است؟

این عمل معمولاً دردناک نیست. ناحیه مورد نظر پیش از شروع عمل بی‌حس می‌شود و عمل بسته به تعداد ناحیه‌های پوستی تحت درمان ده تا بیست دقیقه بیشتر زمان نمی‌برد. برخی بیماران درد ناشی از عمل را به خوردن کش به پوست تشبیه می‌کنند.

اثرهای جانبی و عوارض مورد انتظار اراف فرکشنال چیست؟

پوست پس از درمان حالت آفتاب سوختگی دارد و ناحیه‌های قرمز رنگ بزرگی روی آن به چشم می‌خورد. عوارض آر اف درمانی معمولاً ظرف چند روز محو می‌شود و در این مدت می‌توان آن را با آرایش پوشاند.

نتایج عمل پس از چه مدت قابل مشاهده است؟

چون ساز وکار عملکرد RF بر تحریک تولید کلاژن در بافت‌های عمقی استوار است، نمایان شدن نتایج قدری زمان می‌برد و معمولاً ۳ تا ۴ جلسه باید سپری شود. بااین حال تولید کلاژن پس از توقف درمان نیز ادامه می‌یابد و به این ترتیب ماندگار بودن نتایج تضمین می‌شود.

آیا این درمان تداخلی با تزریق ژل و بوتاکس ایجاد می‌کند؟

خیر، RF فرکشنال تاثیر نامطلوبی بر تزریق ژل و بوتاکس ندارد؛ تنها نکته مهم این است که حتماً بین این دو عمل وقفه‌ای دو هفته‌ای ایجاد کنید.

آیا می‌توان بین جلسات درمان RF از روش‌های دیگری مانند لایه‌برداری نیز استفاده کرد؟

بله، به طور علمی اثبات شده است که بهره‌گیری از ترکیبی درمان‌های گوناگون نتیجه بهتری را به دست خواهد داد. لایه‌برداری را می‌توان با توجه به میزان التیام پس از درمان پیشین حداقل یک تا دو هفته پس از آراف انجام داد.

امروزه از یک روش جدید به نام لیفت صورت با نخ برای لیفت و از بین بردن افتادگی پوست صورت بدون نیاز به عمل جراحی برای افراد استفاده می‌شود. در حقیقت در روش لیفت با نخ از نخ‌های بخیه موقتی قابل جذب برای افرادی استفاده می‌شود که به دنبال دستیابی به نتایج مشابه لیفت صورت بدون نیاز به عمل جراحی یا استراحت کردن هستند. به این ترتیب لیفت با نخ می‌تواند یک روش درمان ایمن و موثر برای ایجاد تغییرات ظریف در پوست و ایجاد نتایج طبیعی برای صورت باشد. این تکنیک به پزشک امکان را می‌دهد که ظاهر ریلکس، شاداب و جوان بیمار را بازیابی کرده و ویژگی‌های طبیعی صورت وی را بهبود بخشد. در بهترین حالت این روش برای استفاده افرادی مناسب است که به دنبال ارتقا یا بهبود زیبایی‌های طبیعی خود هستند.به این پست امتیاز دهید.
جوانسازی و کشیدن (لیفتینگ) پوست با فرکشنال رادیو فرکانسی (اف‌ ار اف FRF)
4.67 از ۳ رای

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme