سرخط ویژه

درمان قارچ ناخن پا با لیزر

درمان قارچ ناخن پا با لیزر

ناخوشایند شدن ظاهر ناخن پا یا بدشکل شدن و بدرنگ شدن آن به احتمال زیاد نشانه ابتلا به قارچ ناخن پا است. البته با وجود درمان‌های لیزری جدید، دیگر نیازی به پنهان کردن انگشتان پا نیست.کلینیک سیب سرخ تا به حال تعداد بسیار زیادی عمل درمان قارچ ناخن پا انجام داده، که در آن بدون هیچگونه آسیبی به بافت‌های اطراف، قارچ برداشته می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد درمان قارچ ناخن پا، خصوصاً هزینه‌های این عمل، لطفاً همین امروز برای گرفتن یک وقت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 درمان قارچ ناخن پا در کلینیک سیب سرخ


اطلاعاتی در مورد درمان‌های لیزری

درمان لیزری قارچ پوستی و قارچ ناخن پا یک روش انقلابی در زمینه درمان عفونت‌های قارچی ناخن‌ها است. در این نوع درمان لیزری نیازی به برش یا سوزاندن نیست و به همین دلیل این درمان باعث هیچگونه ناراحتی برای بیمار نمی‌شود.

تحقیقات انجام شده در زمینه درمان لیزری قارچ ناخن پا به شدت امیدوار کننده بوده و تا به امروز هیچگونه عوارضی برای این نوع درمان گزارش نشده است. اثرات دراز مدت این درمان درست مانند آنچه در تحقیقات گزارش شده امیدوار کننده است. بیماران می‌توانند، با رعایت بهداشت انگشتان پا و استفاده از کرم‌های ضد قارچ موضعی بعد از درمان لیزری، شاهد نتایج مثبت و بلند مدت این نوع درمان باشند.

تحقیقات بالینی نشان داده، درمان قارچ پوست سر و قارچ ناخن پا با لیزر، با حدود ۸۰% نرخ موفقیت در نابودی بی‌خطر قارچ‌ها، گزینه‌ بهتری نسبت به درمان‌های دارویی خطرناک موجود است.

لیزر قارچ ناخن پا چگونه انجام می‌شود؟

در درمان لیزری قارچ ناخن پا، پرتو نازک و متمرکزی از نور، که به نام لیزر شناخته می‌شود، به ناخن آلوده به قارچ تابیده می‌شود. لیزر در ناخن پا نفوذ کرده و قارچ‌های موجود در بستر و صفحه آن (قسمتی از ناخن که دیده می‌شود) را تبخیر می‌کند. لیزر مورد استفاده برای قارچ ناخن پا روی فرکانسی تنظیم می‌شود که بتواند بر سلول‌هایی که مسئول بروز عفونت هستند اثر بگذارد.

دستگاه‌های لیزر، تولیدکنندگان مختلفی دارند که محصولات آن‌ها در بازار موجود است. هر تولید کننده طول موج‌ها، فرکانس پالس یا زمان‌بندی تابش به خصوصی را برای محصول خود در نظر می‌گیرد. در هنگام مشاوره، پزشک می‌تواند با بررسی جزئیات دستگاهی که برای مورد استفاده می‌کند، بهترین مشخصات را برای تنظیم دستگاه انتخاب نماید.

درمان قارچ ناخن پا با لیزر معمولاً ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان برده و از آنجا که این روش نسبتاً بدون درد است نیازی به بی‌حسی وجود ندارد. تکنسین کاملاً آموزش دیده ما پرتو ملایمی از لیزر را روی ناخن و پوست اطراف آن می‌تاباند. این لیزر با نفوذ به ناخن، قارچ‌های موجود در بستر و صفحه ناخن را نابود می‌کند.

معمولاً بعد از درمان قارچ ناخن پا به چه مراقبت‌هایی نیاز است؟

از آنجا که لیزر به هیچ یک از بافت‌های زنده آسیب نمی‌زند، بعد از درمان به هیچگونه استراحتی نیاز نخواهید داشت. درست بعد از درمان می‌توانید به خانه رفته و فعالیت‌های روزانه خود از سر بگیرید.‌ حتی، در صورت تمایل، روز بعد از درمان می‌توانید به ناخن‌هایتان لاک بزنید. حالا به چند تصویر از قبل و بعد از درمان قارچ ناخن پا نگاهی بیندازید، تا نتایج بی‌نظیر این درمان را با چشم خودتان ببینید.

مزایای درمان قارچ ناخن پا با لیزر


فن‌آوری‌های لیزری کاربردهای بی‌شماری در پزشکی دارند زیرا آن‌ها بی‌خطر و مؤثر بوده و درمان با آن‌ها ناراحتی ناچیزی ایجاد کرده یا اصلاً باعث ناراحتی نمی‌شود. این لیزرها اختصاصاً برای این طراحی شده‌اند که تنها پاتوژن‌های عامل تولید قارچ ناخن را نابود کرده و به بافت‌های اطراف آسیبی نزنند. بنابراین، بعد از درمان به هیچگونه استراحتی نیاز نخواهید داشت، و حتی می‌توانید بلافاصله کفش‌هایتان را بپوشید.

پرسش‌های متداول در مورد درمان قارچ ناخن پا با لیزر


آیا درمان قارچ ناخن پا با لیزر دردناک است؟

پرتو نوری متمرکز و هدفمند لیزر هیچ تأثیری بری بافت‌های سالم نداشته و تنها نواحی عفونی را هدف قرار می‌دهد. بیماری که تحت درمان لیزری قارچ ناخن پا قرار می‌گیرد، قاعدتاً نباید در طول درمان و بعد از آن دچار هیچگونه ناراحتی شود.

درمان لیزری قارچ ناخن پا چقدر طول می‌کشد؟

اگرچه زمان‌بندی دقیق درمان توسط پزشک تعیین می‌شود، اما درمان قارچ ناخن انگشت شست پا حدوداً ۱۰ دقیق طول می‌کشد. اگر بیش از یک ناخن آلوده به قارچ دارید، به زمان بیشتری نیاز خواهد بود. عموماً، برای برداشتن قارچ ناخن پا با لیزر به ۳ تا ۴ جلسه درمان نیاز است.

آیا درمان قارچ ناخن پا با لیزر واقعاً جواب می‌دهد؟

مطالعات بالینی انجام شده تا به امروز، نشان داده که بیش از ۸۰% از بیماران درمان شده با انواع خاصی از لیزر بهبود قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند و در اکثر موارد عامل قارچ کاملاً نابود شده است.

چه مدت بعد از درمان با لیزر می‌توانم بهبود را در ناخن پایم مشاهده کنم؟

 به طور متوسط، هر ناخن پا، طی یک فرایند رشد طبیعی، هر ۶ تا ۹ ماه یک بار به طور کامل عوض می‌شود. ظرف ۳ ماه اول رشد ناخن سالم قابل مشاهده خواهد شد و پس از آن به تدریج ناخن جدید جای ناخن قدیمی را می‌گیرد. البته، مشاهده شده که ادامه درمان با یک کرم ضد قارچ دارای ال آرژنین سرعت جایگزین شدن ناخن سالم را تا ۱۰۰% افزایش می‌دهد. پزشکتان کرم مناسب برای تکمیل درمان را به شما معرفی خواهد کرد.

آیا درمان قارچ ناخن پا با لیزر بی‌خطر است؟

در تحقیقات بالینی انجام شده بر روی انواع مختلف لیزر هیچگونه واکنش منفی، آسیب‌دیدگی، معلولیت یا عوارض جانبی شناخته شده‌ای به دلیل استفاده از لیزر برای درمان قارچ ناخن پا گزارش نشده است.‌ در عین حال، استفاده از داروهای خوراکی موجود در بازار برای درمان قارچ ناخن پا با خطر برخی عوارض جانبی (عموماً کبدی و کلیوی) همراه است. این نوع درمان لیزری چنین عوارضی ندارد.

آیا در درمان لیزری قارچ ناخن پا به مصرف دارو هم نیاز است؟

خیر. به هیچگونه دارو یا پماد موضعی نیاز نیست. البته، پزشک برای بهبود نتایج و جلوگیری از تولید مجدد قارچ محصولاتی را توصیه خواهد کرد.

برای آمادگی جهت درمان لیزری قارچ ناخن پا به انجام چه کارهایی نیاز است؟

هرگونه جلا دهنده یا لاک ناخن، در صورت وجود باید پاک شود. اگر ناخن خیلی ضخیم است، توصیه می‌شود که بیمار لایه‌های مرده و آسیب دیده ناخن را بسابد تا ناحیه مورد درمان نازک شده و درمان تأثیر بیشتری داشته باشد. البته ناخن‌های خیلی ضخیم هم قابل درمان هستند، اما دستیابی به نتیجه مورد نظر بیشتر طول کشیده و به جلسات درمانی بیشتری نیاز خواهد بود.

آیا بعد از درمان لیزری قارچ ناخن پا می‌توانم راه بروم؟

شما خواهید توانست همانطور که وارد مطب شدید، به همان شکل هم خارج شوید و حتی ممکن است موقع رفتن لبخندی هم روی چهره‌تان نقش ببندد. به هر حال، درمان قارچ ناخن پا با لیزر به شما آسیبی نخواهد رساند. ناخن‌ها سلول‌های مرده بود و لیزر هم قارچ‌های زنده داخل ناخن را هدف می‌گیرد. در طول عمل تکنسین از شما خواهد خواست تا در صورتی وجود هرگونه ناراحتی موضوع را اطلاع دهید تا درمان مطابق شرایط شما تنظیم و تعدیل شود. ‌لطفاً به یاد داشته باشید که هر پزشکی، برنامه درمانی را با توجه به تشخیص خود و دستگاه مورد استفاده برای درمان طراحی می‌کند.

درمان لیزری ناخن پا چقدر هزینه دارد؟

هزینه درمان بسته به عواملی مانند شدت عفونت، ضخامت ناخن‌ها و برنامه درمانی پیشنهاد شده تعیین می‌شود.

این نوع درمان چه تفاوتی با درمان‌های لیزری انجام شده توسط متخصصان پا دارد؟

لیزرهای خریداری شده توسط متخصصان پا معمولاً آنقدر قدرت ندارند که به اندازه کافی به ناخن نفوذ کرده و قارچ‌ها را به طور مؤثری درمان کنند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme