سرخط ویژه

درمان و رفع سلولیت (تجمع چربی و فرو رفتگی پوست) با لیزر

در کلینیک سیب سرخ ما یک روش غیرتهاجمی برای بهبود و رفع سلولیت ارائه می‌دهیم که تنها در یک جلسه انجام می‌شود و نتایج آن نیز بلند مدت است. لیزردرمانی تنها روشی است که علت اصلی بروز سلولیت را درمان می‌کند و موجب از بین بردن سلولیت می‌شود. با استفاده از لیزر ما سه عامل ساختاری که موجب ظاهر ناهموار شدن پوست می‌شود را برطرف می‌کنیم: رسوبات چربی، نازک بودن پوست و بافت‌های فیبروزی تشکیل شده در زیر پوست. در این روش تنها با یک جلسه درمانی، لایه‌های اضافی چربی از بین می‌روند، بافت‌های فیبروزی از یکدیگر جدا می‌شوند و ضخامت پوست افزایش پیدا می‌کند.

من تا به حال برای درمان سلولیت خود روش‌های زیادی را امتحان کرده ام، از کجا بدانم که این روش واقعا موثر است؟

با استفاده از این روش درمانی ضخامت پوست شما تا ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کند و قابلیت ارتجاعی پوست نیز تا ۲۹ درصد بیشتر می‌شود. افزایش ضخامت و قابلیت ارتجاعی پوست باعث می‌شود که سطح پوست هموار‌تر شود و در نتیجه ظاهر ناخوشایند سلولیت بهبود پیدا کند. علاوه بر این ۱۰۰ درصد از بیمارانی که با این روش درمان شده و تحت بررسی قرار گرفته‌اند، یک سال پس از انجام این درمان کاملا از نتایج به دست آمده راضی بوده‌اند و انجام این روش را به دوستان خود توصیه می‌کردند.

لیزردرمانی سلولیت در کلینیک سیب سرخ


برای انجام لیزردرمانی از بین بردن سلولیت ، یک کانولای بسیار کوچک (یک لوله باریک به ضخامت نوک خودکار) وارد پوست می‌شود. داخل این کانولا یک فیبر نوری قرار دارد که به دستگاه لیزر متصل است و بدین طریق می‌توان امواج لیزر را مستقیما به بافت‌های زیرپوستی فرستاد. تاباندن اشعه لیزر موجب افزایش ضخامت و بهبودی بافت‌های پوستی می‌شود و در همین حال بافت‌های فیبروزی که موجب کشیده‌شدن چربی پوست و ایجاد ظاهر ناهموار در پوست شده‌اند را آزاد می‌کند و در نتیجه ظاهر ناهموار سلولیت پوست تا حد بسیار چشمگیری بهبود پیدا می‌کند. اشعه لیزر همچنین موجب از بین رفتن رسوبات اضافی چربی که از بین بافت‌های فیبروزی بیرون زده‌اند، می‌شود.

روش‌های درمان


جراحی لیزری برای از بین بردن چربی و سلولیت

با وجود تمامی مطالب گفته شده، مواردی وجود دارد که استفاده از لیزر تهاجمی به طور موفقیت‌آمیزی می‌تواند برای ذوب کردن و از بین بردن چربی‌های زیر پوست (نه سلولیت) استفاده شود: مورد استفاده‌ی لیزر در از بین بردن چربی‌ها در واقع در ترکیب با لیپوساکشن می‌باشد (به این روش اسمارت لیپو یا مینی لیپو نیز گفته می‌شود). برای انجام اسمارت لیپو، یک کانولای کوچک (یک لوله‌ی بسیار باریک که شامل امکانات لیزر و ساکشن می‌باشد) وارد ناحیه‌ی زیر پوست می‌شود و تابش اشعه لیزر موجب ذوب شدن چربی‌های زیر پوستی می‌شود و سپس این چربی‌ها توسط دستگاه ساکشن به بیرون مکش می‌شوند.

اسمارت‌لیپو یا مینی‌لیپو برای از بین بردن مقادیر محدودی از چربی مناسب می‌باشد (انجام لیپوساکشن معمولی برای از بین بردن مقادیر زیاد چربی مناسب‌تراست). اما به هر حال به خاطر داشته باشید که این روش، مداخله ای یا اصطلاحا تهاجمی محسوب می‌شود و موجب تشکیل جای زخم (هم روی پوست و هم تشکیل بافت فیبروزی در زیر پوست) می‌شود و به علاوه تاثیری بر رفع سلولیت ندارد (سلولیت یک بخش جدایی‌ناپذیر از پوست است که نمی‌توان آن را از پوست خارج کرد) و به همین خاطر ما معمولا این روش را در این کلینیک پیشنهاد نمی‌کنیم.

2

لیزر لیپو (لیپولیز) برای رفع چربی و سلولیت

در مقابل لیزر‌های تهاجمی، لیزرهای کم‌توان یا اصطلاحا لیزرهای سرد قرار دارند که امواج آن‌ها بسیار ملایم‌تر می‌باشد و بیشتر در فیزیوتراپی و تحریک‌سازی بافت‌های سطحی صورت به بازسازی مجدد (مانند لیگامنت‌ها و تاندون‌های صورت) کاربرد دارند. مانند لیزرهای تهاجمی، مشکلی که در مورد لیزرهای سرد وجود دارد این است که این لیزرها به لایه‌های زیرین پوست (که محل تشکیل سلولیت می‌باشد) نفوذ نمی‌کنند.

سلولیت چیست؟


ظاهر سلولیت در واقع به خاطر تشکیل تارهای کلاژنی است که به مرور زمان سفت شده‌اند و بر روی سلول‌های بزرگ چربی که در زیر پوست هستند فشار می‌آورند. این سلول‌های چربی به سمت بیرون به پوست فشار می‌آورند و تارهای محکم شده‌ی کلاژنی در جهت مخالف به این سلول‌ها فشار وارد می‌کنند و در نتیجه پوست ناهموار می‌شود. تجمع چربی‌های اضافی موجب می‌شود که سرعت جریان یافتن خون و ماده لنف در این ناحیه کم شود که این مسئله نیز باعث بدتر شدن ظاهر سلولیت می‌شود. این اثر فشار و کشش همزمان است که باعث ایجاد برآمدگی و فررفتگی در پوست و ظاهر ناخوشایند سلولیت می‌شود.
علاوه براین در زنانی که  سلول‌های چربی در بدنشان شرایط بهتری برای بزرگ‌ شدن و رسوب کردن دارند، تارهای کلاژنی ممکن است تا ۹۰ درجه چرخش داشته باشند در حالی که در مردان حداکثر زاویه‌ی تارهای کلاژنی ۴۵ درجه است و بنابراین احتمال گیر افتادن سلول‌های چربی بین این تارها کمتر است و به همین خاطر است که سلولیت اغلب در زنان دیده می‌شود.

علت بروز سلولیت چیست؟


عوامل مختلفی می‌توانند موجب بروز سلولیت شوند، از جمله: ژنتیک، تغییرات هورمونی، اختلال در جریان خون و تغذیه نامناسب. بیش از  ۹۰ درصد از زنان صرف‌نظر از وزن و سایز بدنشان به سلولیت دچار هستند. متاسفانه با ورزش کردن و گرفتن رژیم غذایی به تنهایی، نمی‌توان سلولیت را درمان کرد و لازم است که این روش‌ها همزمان با لیزردرمانی انجام شوند تا بتوان چربی‌های اضافی که موجب بروز سلولیت شده‌اند را از بین برد.

از آنجایی که بزرگ شدن سلول‌های چربیِ گیر افتاده بین تارهای کلاژنی و کاهش جریان خون در نواحی مبتلا به سلولیت، به مرور زمان بیشتر می‌شود، ظاهر سلولیت نیز با گذشت زمان بدتر می‌شود. با شروع زودهنگام و به موقع لیزردرمانی می‌توان علاوه بر بهبود سلولیت، از شدت گرفتن آن نیز جلوگیری کرد.

سوالات رایج


آیا همه افراد می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند؟

بهترین کاندیدهای این روش، زنانی هستند که تا حد زیادی اضافه‌وزن ندارند اما در قسمت ران و کشاله‌های ران خود سلولیت دارند. با انجام مشاوره با یکی از متخصصین ما تعیین می‌شود که شما کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر.

برای رسیدن به نتایج دلخواه به چند جلسه درمانی نیاز است؟

برای رسیدن به نتایج مورد نظر شما، انجام تنها یکی جلسه درمانی کافی است. شما بلافاصله بعد از جلسه درمانی برخی نتایج اولیه این روش را مشاهده می‌کنید اما نتایج نهایی این روش بین ۳ تا ۶ ماه بعد، قابل مشاهده خواهند بود.

آیا این روش دردناک است؟

این روش درمانی با کمترین میزان درد و ناراحتی همراه است، چراکه قبل از شروع درمان، نواحی مورد نظر با استفاده از ماده‌ی بی‌حس کننده‌ی موضعی، بی‌حس می‌شود. ممکن است بیماران در حین درمان در پوست خود کمی احساس فشار یا گرما کنند، اما این حس بسیار خفیف است و ناراحتی برای بیمار ایجاد نمی‌کند. در این روش از ماده بیهوشی یا آرام‌بخش استفاده نمی‌شود و بنابراین در حین انجام درمان، بیمار به هوش است و می‌تواند با پزشک خود صحبت کند.

آیا این روش عوارض جانبی دارد؟

لیزر درمانی، یک روش کم‌تهاجمی است، بنابراین بعد از جلسه درمانی، ناحیه تحت درمان کمی متورم و دردناک خواهد بود. علاوه بر این ممکن است تا ۲۴ ساعت، از محلی که روی پوست برش ایجاد شده است، مایعاتی به بیرون تراوش کند. اغلب بیمارن ظرف یک تا دو روز می‌توانند به انجام فعالیت‌های روزانه خود بازگردند.

هر جلسه درمانی چه قدر طول می‌کشد؟

هر جلسه درمانی به طور میانگین ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد. طول جلسه‌ی درمانی به بزرگی ناحیه‌ی تحت درمان بستگی دارد.

نتایج این روش چه قدر ماندگاری دارند؟

از آنجایی که در این روش کلاژن جدید، جایگزین تارهای کلاژنی قبلی می‌شود و ساختار بافت زیرپوستی کاملا تغییر می‌کند، نتایج آن بلندمدت خواهند بود. البته بسیار مهم است که برای حفظ نتایج، رژیم غذایی سالم داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید.

آیا این روش جای زخم روی پوست بر جا می‌گذارد؟

برش ایجاد شده روی پوست بسیار کوچک است و با انجام مراقبت‌های مناسب، جای زخم این برش به خوبی بهبود می‌یابد و به سختی قابل تشخیص خواهد بود. متخصصین ما، پوست شما را ارزیابی می‌کنند و سپس در مورد احتمال شکل‌گیری جای زخم و نحوه پیشگیری از آن اطلاعات لازم را به شما می‌دهند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme