سرخط ویژه

درمان چین و چروک صورت و دور چشم با لیزر

درمان چین و چروک صورت با لیزر

چین‌ و چروک زیر چشم، اشاره به خطوط ریز، چین و یا شیارهایی دارد که در اطراف چشم بنا به دلایلی ایجاد می‌شود. کلاژن و الاستین، پروتئین‌هایی هستند که باعث طراوت و انعطاف‌پذیری پوست را می‌شوند، وجود آن‌ها مانع تشکیل چین‌وچروک می‌شود. علت چروک دور چشم، کاهش این پروتئین‌ها و ناتوانی بدن در جایگزین کردن آن‌ها می‌باشد. از بین رفتن این دو پروتئین در کنار سایر عوامل، به بروز چین‌وچروک‌های چشم شتاب می‌دهند. چین‌وچروک اطراف چشم معمولاً با سیاهی و پف زیر چشم ،در ارتباط است. آن‌ها یکسان نیستند اما معمولاً یک منطقه مشترک را تحت تأثیر قرار می‌دهند.برای درمان چین و چروک صورت و دور چشم از روش های درمانی مختلفی از جمله بوتاکس چروک دور چشم و صورت،عمل جراحی پلک، تزریق ژل و چربی، لیزر و … بهره گرفته می شود. در ادمه روش لیزر درمانی برای رفع چین و چروک صورت و دور چشم به طور کامل توضیح داده شده است.

بهترین روش برای کاهش چین‌وچروک صورت چیست؟


روش درمانی مناسب برای کاهش چین چروک صورت  ، به عوامل متعددی بستگی دارد. سن بیمار، نوع پوست، عمق و شدت چین‌وچروک‌ها و محل آن‌ها در تعیین بهترین روش برای جوان‌سازی صورت، نقش ایفا می‌کنند. اگر شما می‌خواهید مطلع شوید که برای شما لیزر مناسب می‌باشد و یا تزریق ژل و چربی، لطفاً برای مشاوره با کلینیک سیب سرخ تماس بگیرید. ما خوشحال خواهیم شد به شما کمک نماییم تا با بهترین راه‌حل‌های ممکن آشنا شده و مناسب‌ترین شیوه درمانی را برای جوان‌سازی پوست و کاهش چین‌وچروک‌ها انتخاب نمایید. هیچ الزامی برای انجام مشاوره وجود ندارد، اما حداقل شما می‌توانید در مورد بهترین روش‌های برطرف کننده چین‌وچروک اطراف چشم، آگاهی‌های لازم را به دست آورید.

درمان چین‌وچروک‌های اطراف چشم به کمک لیزر در کلینیک سیب سرخ


برای برطرف کردن و درمان چروک دور چشم می‌توان از نور لیزر استفاده نمود. در این روش برای بازسازی ساختار پوست نور لیزر به لایه‌های زیرپوست تابانده می‌شود تا آثار پیری را حذف نماید. برخی از لیزرها می‌توانند در لایه‌های پوست به‌صورت میکروسکوپی حفره‌هایی را ایجاد کنند، این کار درنهایت می‌تواند به حذف چین‌وچروک‌هاو درمان چروک زیر چشم  منجر شود. ایجاد این حفره‌ها فرصتی را در اختیار پوست قرار می‌دهد تا به‌صورت طبیعی خود را بازسازی کرده و کلاژن‌های جدید تولید نماید. روش‌های مختلفی در خصوص لیزر چروک صورت و اطراف چشم وجود دارد که هرکدام نقاط مثبت و منفی خود را دارند. یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای جوانسازی صورت استفاده از “لیزر فرکشنال CO2” می‌باشد.

این روش چگونه کار می‌کند؟

در این روش برای رفع چروک زیر چشم با استفاده از فناوری لیزر فرکشنال، ستون‌هایی از لیزر به‌صورت میکروسکوپی پوست آسیب‌دیده را هدف قرار می‌دهند. لیزر چروک صورت می‌تواند در لایه‌های سطحی پوست نفوذ کند. لیزر پوست صورت در یک‌لحظه تنها کسری از بافت پوست را برمی‌دارد بدون آنکه به بافت‌های اطراف صدمه‌ای وارد کند که این کار باعث بهبودی سریع پوست می‌شود. این فرایند باعث تحریک روند طبیعی‌ترمیم بدن شده و در پی آن به‌جای سلول‌های قدیمی و آسیب‌دیده، سلول‌های تازه، سالم و با طراوت جانشین خواهند شد. به‌طورمعمول نتایج موردنظر چروک دور چشم در طی چند جلسه درمانی به دست می‌آید. تعداد جلسات درمان به اهداف و نتایج موردنظر شما و همچنین شیوه زندگی بستگی دارد. ما با شما همکاری خواهیم کرد تا بهترین شیوه درمانی ممکن را برای از بین بردن چروک دور چشم و صورت خود انتخاب نمایید.

پس از درمان

بسته به سطح درمان چین و چروک صورت ، ممکن است پس از عمل شما کمی قرمزی و تورم را تجربه نمایید که به‌سرعت طی روز بعد و یا در طول چند روز آینده کاهش می‌یابند. پوست شما به‌صورت طبیعی در طول یکی دو هفته آینده برنز خواهد بود. همان‌طور که شما درمان را ادامه می‌دهید، ظاهر آفتاب‌سوخته و برنزه پوست شما پس از هر درمان تکرار خواهد شد. همانند آفتاب‌سوختگی، پوست شما پوسته‌پوسته‌شده و به‌صورت طبیعی لایه‌برداری می‌شود. درنتیجه به دنبال آن پوست شما با طراوت، درخشان، نرم‌تر و صاف‌تر می‌شود.

نتایج درمان

نتایج درمان چروک دور چشم هم فوری است و هم تدریجی. بلافاصله پس از جوانسازی پوست صورت، شما احساس خواهید کرد که پوستتان نرم‌تر، صاف‌تر، روشن‌تر و حتی پرحجم‌تر گشته است. طی  ۳ الی ۶ ماه آینده، همچنان که کلاژن‌های جدید تولید می‌شوند، وضعیت پوست شما بهتر می‌شود. نتیجه درمان سیاهی زیر چشم طولانی‌مدت است اما بسته به شیوه زندگی، سن، وضعیت پوست و نحوه مراقبت شما از پوست می‌تواند متفاوت باشد.

775d156

مزایای درمان با لیزر


 •  نتایج آن فوری و پیش‌رونده است.
 •  شل‌شدگی و افتادگی پوست را که در اثر افزایش سن اتفاقی افتد برطرف می‌کند.
 •  آثار پیری را از پوست شما برطرف می‌کند.
 •  از طریق درمان با لیزر، سطح پوست شما نرم‌تر، روشن‌تر و حتی پرحجم‌تر خواهد شد.
 •  پس از گذشت ۳ الی ۶ ماه، با التیام یافتن لایه‌های زیرین پوست، شما آثار بهبودی را در پوست خود مشاهده خواهید کرد.

این روش، نه‌تنها بر روی پوست صورت مؤثر است، بلکه می‌توان آن را در مکان‌های دیگر ازجمله پوست گردن، قفسه سینه و دست‌ها نیز استفاده نمود.

دلایل چین‌وچروک‌های اطراف چشم


برای اینکه بتوانید به‌طور مؤثر از دست چین و چروک دور چشم خود خلاص شوید، ابتدا باید علت به وجود آمدن آن‌ها را بشناسید. البته، این چین‌وچروک‌ها به طرق متفاوتی ایجاد می‌شوند.

 • افزایش سن
 • سیگار کشیدن
 • حرکات متناوب صورت و بیان زیاد احساسات
 • قرار گرفتن در معرض آفتاب
 • مراقبت ضعیف از پوست صورت
 • ژنتیک و عوامل ارثی

چگونه از چین‌وچروک‌های اطراف چشم جلوگیری کنیم؟


پیشگیری بهتر از درمان است، بهتر است از بروز چین‌وچروک‌های چشم جلوگیری کنیم، تا اینکه منتظر بمانیم آن‌ها ایجاد شوند و سپس به دنبال راهکارهای درمانی برای رفع چروک دور چشم بگردیم. اغلب راه‌های پیشگیری از چین‌و چروک دور چشم  علل ایجاد چین‌وچروک‌ها را هدف قرار می‌دهند.

برای پیشگیری و رفع چروک دور چشم  شما باید سیگار را ترک کرده و مصرف الکل را محدود کنید (الکل باعث خشک شدن و کاهش طراوت پوست می‌شود). برای اطمینان از وجود آب کافی در بدنتان روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید. از رفتن مستقیم در زیر نور آفتاب خودداری کنید، چرا که هنگام قرارگیری در نور مستقیم خورشید، چشمان شما به‌صورت طبیعی جمع می‌شوند، درنتیجه امکان افزایش چین‌وچروک‌ها در اطراف چشم شما بیشتر خواهد شد. زمانی که قصد دارید به‌طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار بگیرد از عینک‌های آفتابی استفاده کنید، این کار باعث می‌شود عضلات اطراف چشم شما منقبض نشده و درنتیجه چین‌وچروک‌های آن کاهش یابد. اگر شما به هر دلیلی در معرض رادیکال‌های آزاد قرار دارید، مثل تنش‌های کاری، استرس، و غیره، سعی کنید با استفاده از غذاهایی غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها، رادیکال‌های آزاد را خنثی نمایید، چرا که آن‌ها باعث تخریب پوست شما می‌شوند. شما می‌توانید از مواد ضد پیری (اسیدهای چرب امگا ۳) که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کنند، بهره‌مند شوید. رعایت  همه این موارد کمک خواهد کرد تا شما بتوانید از بروز چین‌وچروک‌ها جلوگیری به عمل آورید. از کرم‌های مرطوب‌کننده در اطراف چشم خود استفاده نمایید، چرا که خشکی پوست در این ناحیه می‌تواند چین‌وچروک‌ها را افزایش دهد. استفاده از کرم‌های ضد آفتاب و مرطوب‌کننده قبل از آنکه چین‌وچروک‌ها پدیدار شوند، به‌شدت توصیه می‌شود. درنهایت، برای کمک به رفع چروک زیر چشم ، اطمینان حاصل کنید که از خواب و استراحت کافی برخوردار هستید، زیرا که پوست برای بازسازی و ترمیم خود به زمان و استراحت نیاز دارد. راه‌های بسیار دیگری نیز برای جلوگیری از بروز چین‌وچروک‌ها و جود دارد که عمدتاً به رژیم غذایی و نحوه مراقبت از چشم‌ها مربوط می‌شود. هنگام قرارگیری در آفتاب از کلاه استفاده کنید؛ کرم‌های مرطوب‌کننده باکیفیت و مرغوب بخرید، استفاده از آووکادو، برش‌های لیمو، آناناس و غیره را برای رفع سیاهی زیرر چشم امتحان کنید.

 چه کسانی می‌توانند با لیزر درمان شوند؟ کدام نواحی بدن قابل درمان هستند؟


زنان و مردان در تمام سنین و بارنگ‌های مختلف پوستی می‌توانند تحت درمان لیزر قرار بگیرند. همچنین درمان لیزر فراکسل می‌تواند در مناطقی که پوستی ظریف دارند، مانند جوانسازی دور لب، گردن، قفسه سینه و دست، بکار گرفته شود.

آیا این روش بی‌خطر است؟


همانند تمام روش‌های درمانی با لیزر، ممکن است عوارض جانبی بالقوه‌ای وجود داشته باشد. شایع‌ترین عوارض جوانسازی صورت با لیزر عبارت‌اند از: تورم و قرمزی، که معمولاً جزئی بوده و به‌سرعت فروکش می‌کنند.

سایر عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • خارش جزئی، خشکی پوست، پوسته‌پوسته شدن
 • برنزه شدن ظاهر پوست
 • خطر عفونت یا جای زخم

هزینه درمان با لیزر چقدر است؟


هزینه به ناحیه موردنظر و تعداد جلسات درمانی برای رسیدن به نتیجه مطلوب بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم که از طریق مشاوره با ما از روند درمان آگاهی‌های لازم را کسب کنید. در طی جلسه مشاوره ما پوست شما را ارزیابی کرده و اطلاعات دقیق‌تری در خصوص هزینه‌ها به شما ارائه خواهیم داد.

نتیجه


در خصوص از بین بردن چروک دور چشم ما روش‌های مختلفی را برسی کردیم ازجمله درمان‌های طبیعی و خانگی، درمان‌های پزشکی، پیشگیری و برخی از کرم‌های مناسب برای اطراف چشم شما… شما قطعاً اکنون می‌دانید علت بروز چین‌وچروک‌ها چه مواردی هستند. بنابراین جوانی و زیبایی خود را مجدداً احیا نمایید.به این پست امتیاز دهید.
درمان چین و چروک صورت و دور چشم با لیزر
۴٫۵ از ۶ رای

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme