سرخط ویژه

رفع و درمان غبغب با لیزر

غبغب ظاهری ناخوشایند به چهره می‌دهد و باعث می‌شود که شخص احساس چاقی، پیری یا غیرجذاب بودن کند. اما علت ایجاد غبغب چیست؟ دانستن علل ایجاد غبغب بسیار مهم است زیرا می‌توان بر اساس همین دانسته‌ها آن را از بین برد.روش لیزر و  هایفو از بین بردن غب غب را ممکن میسازند که در ادامه با روش لیزر آشنا خواهیم شد.

علت ایجاد غبغب چیست؟


ژنتیک

گاهی اوقات ایجاد غبغب ناشی از عوامل وراثتی است.‌ غبغب هم، مثل رنگ مو یا چشم‌ها، می‌تواند حاصل ژنتیک باشد. اگر تعداد زیادی از اعضاء خانواده‌تان غبغب دارند، احتمالاً غبغب شما ناشی از ژنتیک است. ژنتیک می‌تواند بر میزان نگهداری آب در بدن و ذخیره چربی (که هر دو در ایجاد قبقب نقش دارند) تأثیر بگذارد. عادات غذایی خانوادگی هم در این زمینه نقش دارند. تغذیه نامناسب در دوران رشد باعث شکل گرفتن یک عادت تغذیه‌ای نادرست در شخص می‌شود که خود یکی از عوامل ایجاد غبغب خواهد بود. معمولاً، در مواردی که غبغب ناشی از ژنتیک است اشخاص ناامید شده و گمان می‌کنند مشکلشان چاره‌ای ندرد، اما این طور نیست. حتی از اگر این عارضه موروثی باشد هم می‌توان با پیش گرفتن یک سبک زندگی مناسب آن را رفع کرد.

سن

در خیلی موارد، بالا رفتن سن هم در ایجاد غبغب نقش دارد. شل شدن پوست و تحلیل رفتن عضلات جزء اثرات طبیعی پیری هستند. شاید توجه نکرده باشید، اما چانه نیز دارای چند عضله است. وقتی حجم این عضلات شروع به کم شدن می‌کند، احتمال ایجاد غبغب افزایش می‌یابد. وضعیت زمانی بدتر می‌شود که پوست هم خاصیت ارتجاعی و کشیدگی و سفتی‌اش را از دست می‌دهد.

اضافه وزن

شاید بتوان گفت که شایع‌ترین دلیل ایجاد غبغب اضافه وزن یا زیاد بودن چربی بدن است. اگر اضافه وزن داشته یا دچار چاقی مفرط باشید، طبیعتاً غبغب هم خواهید داشت. البته، اینکه اضافه نداشته باشید دلیل نمی‌شود که کاملاً از دچار شدن به غبغب در امان باشید. وقتی یک رژیم غذایی پرچربی دارید و ورزش نمی‌کنید، بدنتان شروع به ذخیره چربی می‌کند و یکی از اولین جاهایی که بدنتان این چربی را در آن ذخیره می‌کند صورت یا چانه شما خواهد بود. اگر غبغب ناشی از اضافه وزن باشد می‌توان با کاهش وزن آن را رفع کرد.

لیپولیزر یک روش بسیار مؤثر و جدید برای از بین بردن چربی‌های ناخواسته ذخیره شده در بدن است. بر خلاف تکنیک‌های قدیمی لیپوساکشن، که در آن‌ها مکش با استفاده از برش‌های کوچک و روش‌های تهاجمی انجام می‌شود، لیزر لیپوساکشن با تحریک مکانیزم‌های طبیعی چربی سوزی بدن باعث می‌شود که چربی‌ها از طریق سیستم لنفاوی دفع شوند. به علاوه، تا کنون هیچگونه عوارضی برای لیپولیزر گزارش نشده است.

مزایای تکنیک‌های لیپولیزر نسبت به لیپوساکشن سنتی:

 • برای بهبودی به هیچگونه استراحتی نیاز ندارد.
 • هیچ محدودیتی برای تکرار این عمل در یک سال وجود ندارد.
 • برای انواع پوست‌ها قابل انجام است.
 • بدون درد است.
 • اسکار به جا نمی‌گذارد.
 • نتایج درمان را می‌توان فوراً یا ظرف چند جلسه درمان مشاهده کرد.
 • کل عمل کمتر از ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.
 • نتایج آن طولانی مدت است.

لیپولیزر یک شیوه کاملاً غیرتهاجمی و بدون درد است که باعث تحریک فرایند متابولیک بدن، شکستن سلول‌های چربی نهفته و دفع مواد حاصله از طریق سیستم لنفاوی می‌شود.

غبغب چگونه درمان می‌شود؟


در اکثر موارد عمل غبغب با استفاده از لیزر لیپوساکشن انجام می‌شود. برای این کار به یک نقطه ورود نیاز است که از محلی در زیر چانه انتخاب می‌شود که در دید نباشد؛ به علاوه، مزیت لیزر این است که علاوه بر حذف چربی‌ها، پوست را نیز سفت و کشیده می‌کند. تکنیک لیزر لیپوساکشن جدید، پیشرفت چشمگیری در درمان غبغب مردان است. تکنیک‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن که با استفاده از کانولاهای بزرگتری انجام می‌شوند را نمی‌توان برای چانه و گردن به کار برد. کوچک بودن ابزارهای لیزر لیپوساکشن، این تکنیک را به گزینه‌ای ایده‌آل برای گردن تبدیل کرده است.

فرایند بهبود از عمل رفع غبغب چگونه خواهد بود؟

معمولاً بهبود ۱۰ روز تا ۲ هفته طول می‌کشد و در طول این مدت کبودی‌ها رفع می‌شوند. می‌بایست در طول هفته اول بعد از درمان چانه با بانداژ فشاری بسته شود که این برای بسیاری از بیماران ناراحت کننده است. به هر حال، بانداژ فشاری به سفت شدن پوست کمک کرده و از تجمع مایع زیر پوست گردن جلوگیری می‌کند. این بخش خیلی مهمی از بهبودی بعد از عمل است.

بعد از عمل رفع غبغب، ظاهر بیمار چگونه می‌شود؟

درست بعد از عمل، بهبود قابل توجهی حاصل می‌شود. البته، در آن موقع روی چانه یک بانداژ فشاری بسته شده است که به همین دلیل در ابتدا دیدن نتیجه دشوار است. به هر حال، حذف مؤثر چربی‌ها و سفت شدن پوست به دلیل استفاده از عمل لیزر لیپوساکشن غبغب نتایج قابل توجهی به همراه دارد که بعد از برداشتن بانداژ فشاری قابل مشاهده خواهد بود. فرایند سفت شدن پوست می‌تواند تا ۶ ماه ادامه داشته باشد.

آیا درمان غبغب دردناک است؟

معمولاً بیماران بعد از عمل رفع غبغب با لیزر لیپوساکشن، دردی را تجربه نمی‌کنند و ناراحتی آن‌ها از این است که باید روی سرشان بانداژ فشاری ببندند. البته، برای کنترل هرگونه ناراحتی، به شما داروهای مسکن داده می‌شود.

آیا درمان غبغب با لیزر لیپوساکشن بی‌خطر است؟

بله، البته اگر عمل توسط یک جراح با تجربه انجام شود که در زمینه تکنیک‌های لیزر لیپوساکشن نیز تجربه داشته باشد.

چرا افراد برای رفع غبغب خود اقدام می‌کنند؟


 • زیرا غبغب باعث می‌شود که مردان احساس چاق بودن کنند.
 • از آنجا که شل شدن پوست گردن یکی از اولین نشانه‌های پیر شدن صورت است، بسیاری از بیماران احساس می‌کنند غبغب آن‌ها را پیر نشان می‌دهد.
 • اشخاصی که چانه ضعیف و همچنین غبغب دارند، با این درمان غبغب خود می‌توانند یک زاویه فکی مربعی و کشیده‌تر داشته باشند.

2

قبل و بعد از رفع غبغب آقایان با استفاده از لیزر لیپوساکشن (نتایج برای افراد مختلف متفاوت است).

3

گردن، قبل و بعد از رفع غبغب آقایان با استفاده از لیزر لیپوساکشن (نتایج برای افراد مختلف متفاوت است).

مزایای لیپولیزر


لیپولیزر یک روش غیرتهاجمی و بدون عوارض جانبی برای حذف چربی‌ها است. وقتی بدن به انرژی نیاز دارد، مغز یک سری سیگنال‌های هورمونی خاص را ارسال می‌کند که در نتیجه فرایند متابولیک بدن شروع می‌شود. در طول این فرایند، یک سری واکنش‌های بیوشیمیایی سلول‌های چربی را می‌شکنند که این باعث آزاد شدن اسیدهای چرب، گلیسرول و آب می‌شود. اسیدهای چرب و گلیسرول به ذخایر انرژی برای استفاده بدن تبدیل می‌شوند. در آب کردن غبغب با لیپولیزر، از پدهای لیزر آی-لیپوی کوچکی در محل مورد نظر استفاده می‌شود. این عمل یک عمل لیزری سرد است، هرچند که بسیاری از بیماران با شروع فرایند درمان کمی احساس گرما می‌کنند. لیزر باعث تحریک یک پاسخ هورمونی در مغز می‌شود که مشابه پاسخ متابولیک طبیعی بدن است. این پاسخ به سلول‌های چربی سیگنال می‌دهد که تری‌گلیسرید ذخیره شده خود را آزاد کنند، که در نتیجه درمان بدون درد، ایجاد اسکار یا نیاز به استراحت انجام می‌گیرد.

آیا تأثیرات لیزر لیپولیز  دائمی هستند؟


بله، مادامی که دقیقاً مطابق توصیه‌های پزشک عمل شود، نتایج لیپولیزر دائمی خواهد بود. توصیه می‌شود برای بدست آمدن بهترین نتیجه بیمار هفته‌ای دو جلسه درمان را دست کم به مدت چهار هفته انجام دهد. همچنین توصیه می‌شود که بیمار کمی بعد از فرایند درمان انجام مرتب تمرینات ورزشی را شروع کند تا دفع مواد حاصل از درمان از بدن بهتر صورت گیرد. در این مقطع، استفاده از یک رژیم غذایی سالم و متعادل و انجام مرتب ورزش‌های نسبتاً سبک باعث حفظ نتایج به دست آمده خواهد شد. بیماران می‌توانند در صورت ایجاد مجدد غبغب یا برای درمان ناحیه دیگری از بدن، اعمال لیپولیزر را تکرار کنند. هیچ محدودیتی برای تکرار عمل لیپولیزر در یک سال وجود ندارد.به این پست امتیاز دهید.
رفع و درمان غبغب با لیزر
۵ از ۱ رای

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme