سرخط ویژه

لیزر درمانی برای ریزش مو

درمان ریزش مو با لیزر یکی از آخرین روش‌های علمی غیر جراحی برای درمان ریزش مو، کم‌پشت شدن مو، طاسی و مشکلات مرتبط با رشد موهای سر می‌باشد. لیزر جوانسازی مو یک روش آزمایش‌شده است که در آن از لیزر کم‌توان (یا لیزر سطح پایین یا لیزر سرد یا LLLT) برای درمان موثر ریزش مو و بهبود ظاهر موها، استفاده می‌شود و این روش هم برای زنان و هم مردان کاربرد دارد. با پیشرفت‌های ایجاد شده در تکنولوژی، امروزه از لیزر کم‌توان به همراه داروهای تایید شده برای کاشت مو با لیزر ، درمان ریزش مو، بهبود کیفیت رویش، افزایش حجم مو و درخشنده و ضخیم‌تر شدن آن استفاده می‌شود.

در روش لیزر‌درمانی ریزش مو بدون جراحی، از دستگاهی استفاده می‌شود که در اروپا ساخته شده و دارای امواج کم‌توان و سطح پایین لیزر است که تاثیرات درمانی دارند. این دستگاه نوعی اشعه نوری را ساطع می‌کند که آن را مستقیما از یک لیزر چرخان گرفته و به طور اختصاصی برای درمان ریزش مو، کم‌پشت شدن و نازک شدن مو طراحی شده است. تمامی متخصصین، این تکنولوژی را تایید و توصیه می‌کنند، چرا که درمانی موثر برای زنان و مردانی است که از اثرات مخرب ریزش مو رنج می‌برند. با لیزر‌تراپی مو، شما می‌توانید موهای ضخیم‌تر، پرپشت‌تر، درخشان‌تر و با ظاهری سالم‌تر داشته باشید.

زمانی‌که قصد دارید بهبود و تغییراتی در ظاهر خود دهید، اهمیت زیادی دارد که شما به دنبال جایی باشید که خدماتی حرفه ای به شما ارائه کنند و سابقه‌ی کاری آن ها در این زمینه بی‌نقص باشد و به کسی مراجعه کنید که بتوانید به او اعتماد کنید.

اگر از اثرات مخرب ریزش مو رنج می برید و مایلید در مورد آخرین متد‌های درمان ریزش مو در زنان و مردان اطلاعاتی کسب نمایید، می‌توانید با یکی از متخصصین حرفه‌ای و آموزش دیده‌ی کلینیک سیب سرخ، یک جلسه‌ مشاوره رایگان، به صورت خصوصی و محرمانه داشته باشید. متخصصین ما هر کدام از روش‌های درمان ریزش مو را باتوجه به خواسته‌ها و نیازهای خاص شما به صورت سفارشی انجام می‌دهند.

لیزر‌های کم‌توان، لیزر‌های ملایمی هستند که اغلب به عنوان لیزر سرد شناخته می‌شوند و جزء حرارتی لیزر را (که معمولا در انواع دیگر لیزر وجود دارد) شامل نمی‌شوند.  در لیزر‌تراپی مو (LLLT ) از دستگاهی استفاده می‌شود که اشعه‌های نوری لیزر با سطح انرژی پایین و خاصیت درمانی را تولید، و مستقیما به کف سر می‌فرستد. لیزر‌تراپی مو یکی از روشهای درمان ریزش مو است که اولین بار در اروپا ابداع شده و برای بهبود حجم مو‌ها، بهبود کیفیت ساقه‌ی‌ مو، طولانی‌تر شدن عمر رنگ مو و همچنین بهبود رنگ مو و حالت آن، به کار می‌رود.

 چه کسانی بهترین کاندید لیزر‌تراپی مو هستند؟


هر کسی تجربه‌ی علل ریزش مو را دارد. لیزر‌تراپی مو یک روش برای افرادی است شرایط لازم را برای انجام کاشت مو ندارند. عدم داشتن صلاحیت کافی برای کاشت مو ممکن است در یکی از حالات زیر اتفاق بیافتد:

  • بیمارانی که در مراحل ابتدایی ریزش مو هستند-خصوصا افرادی که درجه‌ی ریزش موی آن‌ها برابر با درجه ۱ تا ۳ در مقیاس Norwood است-و تعداد بسیار زیادی موی در حال رشد در قسمت جلویی سر آن‌ها وجود دارد و بنابراین پیوند زدن موها از پشت سر باعث ایجاد شوک در موهای آن‌ها می‌شود و به موهای موجود روی سر و موهای در حال رشد، آسیب می‌زند و بنابراین روند ریزش مو از قبل نیز سریع‌تر می‌شود.
  • زنانی که موهای آن‌ها به طور کلی کم‌پشت و نازک شده و این حالت در تمامی قسمت‌های سر و از جمله کناره‌ها و پشت سر، ایجاد شده است و این در حالی است که در حالت عادی متخصص مو در نظر دارد از این قسمت‌ها گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت مو را بگیرد.

مزایای لیزر درمانی مو


تمامی مردان و زنانی که در مراحل اولیه‌ی ریزش مو هستند، می‌توانند از مزایای لیزر‌تراپی مو بهره‌مند شوند. همچنین ثابت شده است که استفاده از روش لیزر‌تراپی مو (هم در مردان و هم در زنان) در صورتی که همزمان با برنامه‌ی درمانی کنترل ریزش مو انجام شود، می‌تواند تاثیر بسیار بیشتری داشته باشد. از مزایای این روش:

  • افزایش گردش خون در سر تا ۵۴ درصد، بعد از اولین جلسه درمانی.
  • تحریک فولیکول‌های مو.
  • متوقف کردن روند ریزش مو در ۸۵ درصد بیماران.
  • افزایش استحکام و خاصیت ارتجاعی در بافت مو.
  • داشتن موهایی پرپشت‌تر، درخشنده‌تر، نرمتر و ضخیم‌تر.
  • لیزر‌تراپی مو نشان داده است که می‌تواند در کمک به رشد موهای پیوند زده شده و بهبود روند درمان موثر باشد.
  • آسیب وارد شده به موها بر اثر استفاده از محصولات شیمیایی را ترمیم می‌کند.
  • این دستگاه، انرژی نوری را از موقعیت‌های مختلف، بدون از دست دادن خواص اشعه نوری و به طور مستقیم روی سر می‌فرستد تا دوز مناسبی از انرژی نوری به سر برسد.

لیزر کم‌توان


لیزر کم‌توان در واقع نور فشرده شده با طول موج است که شامل قسمت قرمز (یا سرد) طیف امواج الکترومغناطیس می‌شود. این نور، با نور عادی فرق می‌کند چرا که تنها دارای یک طیف رنگی خاص است. این نور هم نوسان است (در یک خط مستقیم حرکت می‌کند)، تک رنگ است (دارای یک طول موج تکی است) و متمرکز شده است (اشعه‌های تابانده شده در یک نقطه‌ی خاص متمرکز می‌شوند). این خصوصیات باعث می‌شوند که امواج لیزر بدون ایجاد اثرگرمایی و آسیب به بدن، در بافت سر نفوذ کند و هیچ عوارضی به همراه نداشته باشد.

لیزر کم‌توان در مقایسه با لیزر پرتوان


لیزر‌ها دو نوع مختلف دارند: لیزر پرتوان و لیزر کم‌توان. لیزر‌های پرتوان برای برش دادن بافت و ایجاد گرما در بافت استفاده می‌شوند. از طرف دیگر لیزر‌های کم‌توان، در بافت‌ها ایجاد حرارت نمی‌کنند و تنها از انرژی امواج نوری استفاده می‌کنند.

سالهای بسیاری است که کلینیک‌های پیشرفته‌ی درمان ریزش موی سر مردان و زنان و همچنین بسیاری از سالن‌های زیبایی در سرتاسر دنیا، از تکنولوژی لیزر کم‌توان برای درمان بیمارانی استفاده کرده‌اند که از داشتن مشکلات مربوط به رشد مو رنج می‌برده‌اند. لیزر کم‌توان موجب افزایش گردش خون در سر و رسیدن خون بیشتر به فولیکول‌های مو می‌شود و بدین ترتیب باعث افزایش حجم مو‌ها شده و موهای شخص سالم‌تر به نظر می‌آیند.

اشعه نوری لیزر به بافت سر نفوذ می‌کند و در آن جا باعث ایجاد گردش خونی میکروسکوپی در فولیکول مو شده و متابولیسم سلولی و سنتز پروتئین را بهبود می‌بخشد.

آیا لیزر‌تراپی مو روش ایمنی است؟


21

البته! لیزر کم‌توان دارای تمامی استانداردهای ایمنی بین المللی و مشخصه‌های تایید شده و قانونی به عنوان یک “روش درمانی با خطر پایین”  می‌باشد. ایمن بودن لیزر کم‌توان کاملا به اثبات رسیده است و به لحاظ ایمنی، این دستگاه در بین تمامی دستگاه‌های لیزر زیبایی در کلاس IIIA قرار دارد.

انرژی نوری تولید شده توسط این دستگاه، اثر گرمایش ندارد و بنابراین هیچ یک از آسیب‌های مربوط به سوختگی پوست با لیزر در بیمار ایجاد نمی‌شود و اشعه‌ی لیزر در ساختار مولکولی بافت‌های بدن هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند.

تا کنون هیچ عوارضی از درمان با این لیزر گزارش نشده است و برای نشان دادن این موضوع که این روش تا چه حد موثر و بی خطر است، باید بگوییم که در یکی از مراکز فنلاند که متخصصین برای ۱۱ سال روش لیزر‌تراپی مو را انجام می‌داده‌اند، ۲۰ هزار بیمار با این روش درمان شدند و هیچ موردی از بروز عوارض جانبی در این مدت گزارش نشده است.

چه زمانی می‌توان نتایج درمان را دید؟


کاهش میزان ریزش مو معمولا بعد از ۵ یا شش جلسه درمانی مشهود خواهد بود. برخی از بیماران اظهار کرده‌اند که روند رشد مجدد موها بعد از ۱۰ تا ۱۲ جلسه آغاز شده است. تمامی بیماران (هم مردان و هم زنان) بعد از مدتی به تدریج مشاهده خواهند کرد که نتایج درمان به طور پیشرونده‌ای آشکار می‌شوند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme