سرخط ویژه

لیزر لیپولیز برای لاغری ران، شکم و بازو

لیزر لیپوساکشن یک روش شناخته شده و پرطرفدار است. نکته منحصربفرد در مورد این نوع لیزر این است که قدرت ذوب کردن چربی‌ها توسط آن ۱۰ برابر لیزرهای قدیمی است. استفاده از این لیزر، همزمان به سفت شدن پوست و کاهش کبودی نیز کمک می‌کند. همچنین، می‌توان از لیزر لیپوساکشن به عنوان مرحله اول روش انتقال چربی استفاده کرد.

چرا کلینیک سیب سرخ؟

به خاطر پاسخگو بودن و دسترسی آزادانه به تیم مراقبت‌های بعد از عمل ما و همچنین ارائه درمان کاملی که اولویت آن، راحتی شما است. با وجود انجام یک بی‌حسی موضعی مؤثر برای بدست آمدن سطح مناسبی از بی‌حسی و برداشتن هنرمندانه چربی‌ها، که فرایندی زمان‌بر است، اعمال جراحی ما ۳ تا ۴ ساعت یا بیشتر طول می‌کشند، اما عموماً بیماران عمل انجام شده را تجربه‌ای راحت و بدون درد توصیف می‌کنند. این درمان را نمی‌توان باعجله انجام داد. شما قادر خواهید بود درست بعد از اتمام عمل، نتیجه درمان را در آینه ببینید. البته، ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد و یک بار هم چند هفته بعد از آن باید دوباره به ما مراجعه کنید.

لیزر لیپولیز چیست؟


لیزر لیپو (لیپولیز) دستگاهی است که با لیزر و فرکانس‌های رادیویی کار کرده و برای شکستن چربی‌ها و درمان ترک‌های پوست و سلولیت به کار می‌رود. این نوع درمان، یک روش غیرجراحی برای درمان زنان و مردان است. این روش:

 • بدن را یک سایز یا بیشتر کوچک می‌کند
 • سلولیت را کاهش می‌دهد
 • ترک‌های پوست را کاهش می‌دهد
 • شکل بدن را اصلاح می‌کند

لیزر لیپولیز چگونه عمل می‌کند؟


این روش یک درمان لیزری بدون درد است که با تحریک سلول‌های چربی، چربی‌های درون آن‌ها را به مایع تبدیل می‌کند. چربی مایع از طریق حفره موقتی ایجاد شده در دیواره سلول‌های چربی خارج شده و به فضای میان بافتی وارد می‌شود و سپس توسط سیستم لنفاوی جذب می‌شود.

در نتیجه، میلیون‌ها سلول کوچکتر شده و اندازه دور کمر، ران‌ها، باسن، بازوها و پشت چند سانتیمتری کم می‌شود. در همین حال پوست سفت شده و سلولیت و ترک‌های پوست درمان می‌شوند. این فرایند به سلول‌های چربی آسیب نمی‌زند.

لیزر لیپوساکشن برای چه کسانی مناسب است؟


این روش برای تمام افراد دارای توده‌های چربی مقاومی که با ورزش و رژیم گرفتن از بین نمی‌روند مناسب است. شما برای انجام این درمان می‌بایست از وضعیت سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و مشکل پزشکی قابل توجهی نداشته باشید، وزن بدنتان نیز باید نزدیک به مقدار ایده‌آل خود باشد. این روش برای کاهش وزن نبوده بلکه هدف آن فرم دادن به بدن است.

معمولاً چه مناطقی از بدن با این روش درمان می‌شوند؟


چربی‌های بالا، پایین و دور شکم، گونه‌ها، فک و گردن، پهلوها، باسن، بزرگی سینه آقایان، بازوها، ران‌ها، زانوها و اکثر بخش‌های دیگر بدن که در آن‌ها چربی جمع می‌شود.

درمان چگونه انجام می‌شود؟


ابتدا طی یک جلسه مشاوره پزشکی با متخصصین ما، برنامه درمانتان مشخص می‌شود. سپس پزشک، در حالیکه جلوی آینه ایستاده‌اید ناحیه‌هایی که باید درمان شوند را علامت‌گذاری می‌کند. طبق موافقتی که در ابتدا بین شما و پزشک صورت می‌گیرد، گستردگی و حجم درمان با توجه به خواسته‌ها و اولویت‌های شما تعیین می‌شود.

بی‌حسی تومیسنت

در این تکنیک، با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز، یک محلول بسیار رقیق بی‌حسی موضعی به شما تزریق می‌شود. مزایای این تکنیک عبارتند از:

 • بی‌نیازی از بیهوشی عمومی
 • در مطب قابل اجرا است. به بستری شدن نیازی نیست.
 • می‌توان بدون خطر، نواحی بزرگی از بدن را بی‌حس کرد.
 • با تنگ کردن رگ‌های خونی، خونریزی را به حداقل می‌رساند.
 • بعد از درمان نیز تا مدتی طولانی دردی احساس نمی‌شود.
 • مایع تزریق شده به تدریج از بدن خارج شده و احتمال تجمع خون (هماتوما) کاهش می‌یابد.
 • ماده مورد استفاده ضدباکتری بوده و احتمال عفونت را کاهش می‌دهد.

لیزر لیپولیز

در مرحله بعد یک فیبر لیزری کوچک ۶/۰ میلیمتری وارد محل مورد درمان می‌شود. بعد از اینکه عینک‌ محافظ را به چشم زدید، لیزر فعال می‌شود. در طول درمان هیچ دردی حس نخواهید کرد. لیزر چربی‌ها را مایع می‌کند. برای توده‌های کوچک چربی یا سفت کردن پوست‌های افتاده، درمان در همین‌جا متوقف می‌شود. لیزر لیپولیز دارای مزایای زیر است:

 • تنها چربی‌های مورد نظر را گرم و ذوب می‌کند.
 • با بستن رگ‌های خونی، احتمال هرگونه خونریزی را کاهش می‌دهد.
 • با گرم کردن لایه‌های عمقی‌تر پوست به کشیده و سفت شدن پوست کمک می‌کند.
 • سلولیت را کاهش داده و بافت پوست را بهبود می‌دهد.
 • موارد فوق را با کمترین آسیب به بافت‌ها انجام می‌دهد.

لیپواسکالپچر با کمک میکروکانولا

در اینجا چربی‌ها به دقت برداشته شده و به بدن شکل داده می‌شود. برای نواحی بزرگتر بدن از لوله‌های استیل ضدزنگ کوچکی (میکروکانولا) جهت مکیدن و خارج کردن چربی‌های ذوب شده استفاده می‌شود. درست بعد از درمان می‌توانید از روی تخت عمل برخاسته و نتیجه کار را در آینه ببینید. سپس نواحی درمان شده با باندهای فشاری بسته شده و شما می‌توانید به خانه بروید. البته خودتان نمی‌توانید رانندگی کنید. میکروکانولاها خیلی کوچکتر از کانولاهای مورد استفاده برای لیپوساکشن تحت بیهوشی عمومی هستند. عموماً کانولا کمتر از ۲ میلیمتر قطر دارد. مزایای این تکنیک عبارتند از:

 • ایجاد برش‌های کوچک در پوست که سریع‌تر و بهتر بهبود می‌یابند
 • آسیب‌دیدگی کمتر بافت‌ها، و کاهش احتمال آسیب‌دیدگی ساختارهای مهم بدن
 • به حداقل رسیدن خونریزی و بی‌نیازی از تزریق خون
 • کاهش دردهای بعد از درمان
 • بهبودی سریعتر
 • یکنواخت و صافتر بودن سطح ناحیه درمان شده

بعد از عمل چه خواهد شد؟


می‌بایست، به مدت ۲۴ ساعت، پانسمان و بانداژ فشاری در جای خود باقی بمانند. بعد از آن می‌توانید پانسمان را برداشته و به مدت ۳ تا ۵ روز بانداژ فشاری را به آرامی روی محل درمان ببندید. از شما خواسته خواهد شد تا پیاده‌روی‌های سبک انجام داده و از استراحت مداوم در رختخواب خودداری کنید. اکثر افراد ظرف ۲ تا ۵ روز به فعالیت‌های عادیشان برمی‌گردند. معمولاً کمی درد (شبیه درد عضلانی ناشی از ورزش کردن بعد از یک دوره طولانی بی‌فعالیتی) نیز تجربه خواهد شد.

چرا انجام لیزر لیپولیز تحت بی‌حسی موضعی بهتر است؟


زیرا، برای مثال به بیهوشی عمومی نیاز نخواهد بود، درمان کم‌تهاجمی‌تر، کبودی کمتر و بهبودی سریع‌تر است و مقداری بیشتری از پوست سفت می‌شود. همچنین، سوراخ‌های ایجاد شده در پوست نسبت به لیپوساکشنِ تحت بیهوشی عمومی یا روش‌های لیپوساکشن اولتراسوند، مثل روش ویسر، کوچکترند. همچنین احتمال تجمع مایع یا بی‌حسی پوست بعد از عمل کمتر است.

چه جایگزین‌هایی برای لیپوساکشن وجود دارد؟


تزریقات مزوتراپی به ذوب چربی کمک می‌کنند، همچنین کاهش چربی با کمک اولتراسوند و فرکانس رادیویی برای لاغر کردن ران ، نیز راه‌حل‌های غیرتهاجمی و غیرجراحی برای این کار هستند.

آیا درمان به این روش عوارضی دارد؟


تنها موردِ عوارض این درمان، کبودی جزئی در افراد دارای پوست حساس است. البته، این روش مزایای زیادی نیز دارد، از جمله کاهش دردهای عضلانی ناشی از عمل، محو شدن ترک‌های پوست و بافت‌های اسکار، احساس آرامش و جوانی دوباره پوست.

سؤالات رایج


 • درمان تا چه مدت باید ادامه یابد؟

توصیه می‌کنیم، با درمان سلولیت به شکل یک تغییر سبک زندگی برخورد کنید. همانطور که مدام به کوتاه کردن موها نیاز است، سلولیت نیز باید به طور مرتب درمان شود. اگر سلولیت را به این شکل درمان نکنیم دوباره عود می‌کند.

 • آیا لیزر لیپولیز درد دارد؟

خیالتان راحت باشد، چرا که به بهترین مرکز درمانی ممکن مراجعه کرده‌اید. مطمئن باشید در کلینیک ما، با وجود متخصصان کاملاً آموزش دیده و دستگاه‌هایی با قابلیت تنظیم شدت عملکرد، دردی نخواهید کشید. گذشته از این، درمانی که ما ارائه می‌دهیم یک روش غیرتهاجمی و غیرجراحی است.

 • آیا نتیجه درمان دائمی است؟

اگر عواملی که دلیل جمع شدن چربی بودند تغییر نکنند، بعد از مدتی بافت‌ها به همان حالت پیش از درمان برخواهند گشت. برای حفظ نتایج بدست آمده رعایت یک رژیم غذایی متعادل و انجام ۱ یا ۲ جلسه لیزر لیپولیز در ماه توصیه می‌شود.

 • آیا با شروع یک برنامه لیزر لیپولیز، باید ورزش کرده و از یک رژیم غذایی خاص نیز پیروی کنم؟

هر کسی برای سالم ماندن به ورزش و رعایت یک رژیم غذایی متعادل نیاز دارد. اگر به طور مرتب ورزش می‌کنید و رژیم غذایی سالمی را رعایت می‌کنید (که در آن کالری‌های دریافتی از انرژی مصرفی بیشتر نیستند)، لیزر لیپولیز هم با از بین بردن چربی‌های مقاوم، اصلاح شکل بدن و کاهش سلولیت به این فرایند کاهش وزن کمک می‌کند. اگر به دنبال کاهش وزن زیادی هستید، باید از یک برنامه کاهش وزن که تحت نظر یک متخصص انجام می‌شود استفاده کنید.

استفاده از لیزر لیپولیز در کنار ورزش مرتب و یک رژیم غذایی سالم، علاوه بر کمک به کاهش وزن و افزایش آمادگی بدنی، به اصلاح شکل بدن و از بین بردن چربی‌های مقاوم نیز کمک می‌کند. لیزر لیپولیز، به عنوان یک ابزار کمکی، اعتماد به نفستان را به شما برمی‌گرداند. این نوع درمان، با نتایج سریع و کنترل شده‌ای که در زمینه اصلاح و بهبود فرم بدن دارد، شما را قادر خواهد ساخت نتایج تمامی تلاش‌هایی که برای سلامتی و آمادگی جسمانی متحمل می‌شوید را به شکل محسوسی مشاهده کنید.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme