سرخط ویژه

لیزر موهای زائد بدن و صورت پوست‌های تیره

رفع موهای زائد امروزه فراگیر شده است.  لیزر مو فرایندی است که طی آن فولیکول‌های مو افراد با تابش لیزر از بین می‌رود، درنتیجه دیگر مو در آن فولیکول رویش نخواهد داشت. وجود موهای ناخواسته در صورت، بدن و موهای فرورفته مشکل شایع زنان و مردان است به‌خصوص کسانی که پوست تیره دارند. به لطف پیشرفت تکنولوژی از بین بردن موهای زائد با لیزر و تجربه متخصصین ما، شما می‌توانید با ماشین‌های تراش مو، اپیلاسیون و کرم‌های برطرف کننده مو، خداحافظی کنید.

10

چه مناطقی از بدن می‌تواند تحت درمان قرار بگیرد؟


شما می‌توانید در کلینیک سیب سرخ با خیال راحت و به‌طور مؤثر، از دست موهای زائد خود خلاص شوید، درمان لیزر برای رفع موهای زائد می‌تواند در هر ناحیه‌ای از بدن صورت پذیرد.رایج‌ترین مناطق عبارت‌اند از:

 • موهای بالای لب فوقانی، چانه، گردن
 • موهای صورت و خط ریش
 • موهای نواحی تناسلی
 • موهای زیر بغل
 • موهای بازو و پاها
 • موهای قفسه سینه، شکم، پشت
 • موهای شانه
 • موهای گردن
 • موهای فرورفته در پوست
 • موهای گوش

چگونه لیزر، موهای زائد را حذف می‌کند؟


لیزر طیف متمرکزی از پرتوهای نوری را تولید می‌کند، این پرتوهای بسیار متمرکز توسط ملانین یا رنگ‌دانه‌های واقع شده در فولیکول‌های مو جذب می‌شود. نور به انرژی گرمایی تبدیل شده و باعث آسیب حرارتی در فولیکول‌های مو می‌شود، بدون آنکه به پوست و بافت اطراف آسیبی وارد نماید. گرمای تولید شده، فولیکول‌های متعدد مو را به یک باره از بین می‌برد، درنتیجه رویش مجدد موها در پرمویی زنان  به‌تدریج کاهش می‌یابد.

چه نوع لیزری مناسب است؟

لیزرهایی که طول موج بلندتری دارند برای این کار مناسب‌تر است. طول موج‌های کوتاه توسط ملانین پوست جذب شده و باعث سوختگی و تغییر رنگ پوست می‌شوند.

لیزر Nd: YAG، لیزری با طول موج بلند (۱۰۶۴ نانومتر) است که برای پوست و بافت اطراف آن بسیار امن می‌باشد. شرکت‌های مختلفی از تکنولوژی لیزر Nd: YAG بهره می‌گیرند.

استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد، در پوست‌های تیره و روشن چه تفاوتی دارد؟


در کلینیک سیب سرخ ما از آخرین تجهیزات به‌روز لیزر برای برطرف کردن موهای زائد استفاده می‌نماییم. استفاده از لیزرهای Nd: Yag با طول موج بالا، توانایی ما را در رفع دائمی موهای زائد برای بیمارانی که پوستی تیره دارند، متحول کرده است. ما اکنون می‌توانیم، بر اساس شرایط افراد مختلف به درمان افراد با پوست‌های زیتونی، قهوه‌ای روشن و یا قهوه‌ای تیره به پردازیم.

رنگ پوست افراد از طریق میزان ملانین یا رنگ‌دانه‌های پوست مشخص می‌شود. از آنجا که نور لیزر موهای زائد توسط ملانین‌های موجود در فولیکول‌های مو جذب می‌شود، از بین بردن موهای زائد با لیزر در بیمارانی که پوستی تیره دارند باید تنها توسط لیزرهای دارای طول موج بلند مثل انجام شود. در کسانی که پوست تیره دارند، لیزر Nd: YAG با طول موج‌های بلند فقط جذب رنگ‌دانه‌های فولیکول مو شده و صدمه‌ای به پوست و بافت اطراف آن وارد نمی‌کند. درمورد هزینه نیز، هزینه لیزر موهای زائد با دستگاه به دلیل گران بودن دستگاه لیزر مناسب لیزر مو در پوست های تیره نسبت به آی پی ال بالاتر است، اما نتایج آن نیز بهتر است و طی جلسه‌های کمتر می‌توان به نتایج بهتری دست یافت.

آیا لیزر برای حذف موهای زائد، برای من مناسب است؟


اگر شما از دست موهای زائد خود به دلایل زیبایی یا پزشکی خسته شده‌اید، اگر روش‌های موقتی برداشت مو برای شما مؤثر نیست، اگر با موهای زیر پوستی یا فرورفته در پوست مشکل دارید، پس کاندیدای مناسبی برای تقبل قیمت لیزر موهای زائد هستید. برای مشاوره رایگان و مشاوره حرفه‌ای، همین امروز با ما تماس بگرید.

آیا لیزر برای رفع موهای فرورفته در پوست مؤثر است؟


موهای فرورفته یا موهای درون پوستی، یک بیماری شایع در مردان و زنان با موهای مجعد است. این موها اغلب در مناطق صورت، گردن، ناحیه تناسلی و پا دیده می‌شود. مشکل از آنجایی آغاز می‌شود که مو به درون پوست برعکس رشد می‌کند. این امرمی تواند باعث التهاب، عفونت و به‌طور بالقوه جای زخم شود. شصت  روز بعد از درمان با لیزر، موهای فرورفته در پوست ناپدید می‌شوند و پوست صاف‌تر خواهد شد.

آیا لیزر مو دردناک است؟


همانند روش‌های متداولی همچون اپیلاسیون و الکترولیز، لیزر موهای زاید نیز می‌تواند دردناک باشد. بیشتر افراد ناراحتی خاصی نسبت به این روش ندارند. بیماران هنگام استفاده از لیزر، آن را شبیه برخورد نوارهای کششی با پوست توصیف می‌کنند. برای راحتی بیشتر بیماران، ما از سیستم‌های لیزری مجهز به دستگاه‌های خنک کننده استفاده می‌کنیم. خنک کننده SUB-ZERO در طول فرایند درمان راحتی و امنیت را برای بیمار فراهم می‌کند. بنابراین ما استفاده از لیزر مو را برای زنانی که پوست تیره دارند، تأیید می‌نماییم.

زنانی که پوست تیره‌تر دارند چه ملاحظاتی را باید رعایت کنند؟


اگر از لیزر YAG استفاده شود، و تکنسین دستگاه در خصوص پوست‌های تیره، آموزش دیده و باتجربه باشد، نیازی نیست که شما نگرانی خاصی در این خصوص داشته باشید. پوست‌های تیره‌تر اگر در معرض سوختگی، آسیب و یا دست‌کاری قرار بگیرند، بیشتر رنگشان دچار تغییر می‌شود. اما با بهره‌گیری از این تکنولوژی لیزر، تغییر رنگ معمول نیست. با این حال بهتر است، قبل از لیزر کردن موهای صورت خود، لیزر را در بخش دیگری از بدن خود امتحان کنید و واکنش آن را نسبت به لیزر ارزیابی کنید. به این ترتیب، اگر شما جزء یکی از بیماران نادری باشید که نسبت به لیزر حساسیت نشان می‌دهند، از این موضوع مطلع شده و آسیبی به صورتتان وارد نخواهد شد.

آیا لیزر رفع موهای زائد را برای زنان با پوست رنگی توصیه می‌کنید؟


تمام تکنیک‌های برطرف کننده موهای زائد، می‌توانند بر پوست اثر گذار باشند. بسیاری از افراد در صورت برطرف نکردن موهای زائد خود، دچار مشکلات اضافی می‌شوند، ازجمله: بوی بد، بثورات جلدی، خارش، قرمزی، ایجاد موهای زیر پوستی، عفونت، کلوئید و غیره. رفع موهای زائد با لیزر این امکان را به شما می‌دهد که بدون آسیب رساندن به پوست (ناشی از تکنیک‌های مختلف برطرف کننده موهای زائد، ازجمله، موهای زیر پوستی، برآمدگی‌ها، عفونت و غیره)، از رویش موهای زائد جلوگیری به عمل آورید. عوارض آن بسیار کم و فواید آن بسیار زیاد است!

برای محدود کردن عوارض لیزر مو در افرادی که پوست تیره دارند، چه‌کاری می‌توان انجام داد؟


مقالات پژوهشی زیاد در خصوص به حداقل رساندن عوارض لیزر موهای زائد برای کسانی که پوست تیره‌تر دارند، منتشر شده است.

سه نکته اصلی عبارت‌اند از:

 • استفاده از لیزرهای که طول موج طولانی دارند: لیزر Nd: YAG نسبت به سایر انواع لیزر ارجحیت دارد، زیرا که طول موج‌های آن باند بود و برای کسانی که پوست تیره‌تر دارند مناسب‌تر است.
 • استفاده از خنک کننده فعال اپیدرمی: لیزرهای پیشرفته اغلب یک دستگاه خنک کننده پوستی دارند. نشان داده شده است برای به حداقل رساندن درد و عوارض جانبی لیزر بر روی پوست‌های رنگی و تیره‌تر، استفاده از این خنک کننده‌ها بسیار مؤثر می‌باشد.
 • افزایش فاصله پالس‌های لیزری: نشان داده شده که افزایش فاصله پالس‌های لیزر در افرادی که پوست تیره‌تر داند بسیار امن‌تر است.

از آنجا که سایر مسائل مربوط به استفاده لیزر، بسیار فنی و پیچیده می‌باشد، خارج از حوصله این مبحث می‌باشد. بنابراین شما به‌عنوان یک مصرف کننده، نیازی به اطلاع از آن‌ها ندارید.به این پست امتیاز دهید.
لیزر موهای زائد بدن و صورت پوست‌های تیره
۵ از ۱ رای

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme